SGK TEŞVİK DANIŞMANLIĞI

Master Consulting, Ab Hibe Ve Fonları, Ar-Ge İnovasyon Destek Programı, Finans İşlemleri Danışmanlığı, Kalkınma Ajansı Destekleri, Kişisel Verilerin Korunması Danışmanlık Hizmeti, Kobi Teknoyatırım Programı, Kurumsal Yönetim Danışmanlığı, Sağlık Turizmi Destek Programı, Sgk Teşvik Danışmanlığı, Tübitak Destekleri, Yurt Dışı Pazar Destek Programı

Master Counsulting/Turkey olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan teşvik uygulamalarından tam olarak yararlanılabilmesi için şirketlerimize uzman ve tecrübeli bir ekiple danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Farklı tarihlerde çıkarılan teşvik kanunlarında personelin mesleki eğitimi, yaşı, cinsiyeti gibi farklı özelliklerine bağlı olarak birçok teşvik imkanı tanınmaktadır. Uygulamada şirketlerimiz kanuni olarak tanımlanan teşviklerden yararlandıklarını düşünmekle birlikte, uzman ekibimizin yaşadığı tecrübelerde bu durumun aksi ile karşılaşılmaktadır. Özellikle şirketlerin iç muhasebe veya dış hizmet alımı yaptıkları SMM ofisleri tarafından yapılan teşvik başvurularının hak edilen tutarların çok altında olduğu görülmektedir.

Bu kapsamda, SGK teşvik uygulamalarına ilişkin olarak özel tasarlanmış yazılım aracılığıyla hak edilen teşvik tutarları hesaplanmakta, ilgili başvuru işlemleri hazırlanarak SGK’ya başvurulmasına aracılık edilmektedir. Böylece şirketlerin minimum SGK primi ödemesi sağlanmaktadır.
Teşvik hesaplamaları geçmiş dönem ve cari dönem olmak üzere iki ayrı zaman dilimi için yapılmaktadır. Teşvik analizi ile istihdam politikaları konusunda da öneri raporu düzenlenmekte ve teşviklerden azami olarak yararlanılması için gerekli danışmanlık hizmeti verilmektedir.